EWE ENERJİ HAKKINDA


turkiyeelektrik.com EWE Enerji Çözüm ortağıdır.

Sonuç Bilişim Hizmetleri

Müşteri Hizmetleri: 0(216) 680 14 14

Adres: Kavacık Öztürk Sokak No: 15 Kat:1 Beykoz/İstanbul

Türkiye Elektrik Hakkında

Merkezi Oldenburg’da bulunan, 9.000’e yakın çalışanı 8 milyar Euro’ya yakın cirosu ile Almanya’nın en büyük enerji şirketlerinden biri olan EWE AG, 2007 yılında girdiği Türkiye pazarındaki faaliyetlerini yüzde 100 iştiraki olduğu EWE Turkey Holding çatısı altında sürdürmektedir.

EWE Turkey Holding, Türkiye’nin en büyük doğal gaz dağıtım şirketlerinden olan ve Türkiye’nin önemli sanayi merkezlerinde faaliyet gösteren Bursagaz ve Kayserigaz’ın çoğunluk hissedarıdır. Her iki şirket de yatırımlarıyla daha fazla konut ve işyerinin çevreci bir yakıt olan doğal gaz kullanımına geçmesine yönelik adımlar atmaktadır. 2015 sonu itibarıyla, Bursagaz 5.600 kilometreyi aşan boru hattı altyapısıyla, 850 bini aşkın abonesine; Kayserigaz ise 3.100 kilometrelik şebekesi ile 420 bini aşkın abonesine doğal gaz temin etmektedir.

EWE, aynı zamanda sektörün en büyük toptan satış ve ticaret şirketlerinden biri konumunda olan EWE Enerji ile ülke genelinde endüstriyel müşteriler, elektrik santralleri ve dağıtım şirketlerine gaz tedarik etmektedir. Doğal gaz faaliyetleri kapsamında etkin portföy ve tedarik yönetimi ile ülke çapında serbest tüketicilere ve dağıtım şirketlerine esnek satış çözümleri sunan EWE Enerji, 2 milyar m3'ü aşan ticaret hacmiyle en büyük özel doğal gaz toptan satış şirketidir. EWE Enerji 2013 yılından itibaren elektrik satışına da başlayarak müşterilerine tek tedarikçiden elektrik ve doğal gaz temin etme imkanı sunmaktadır.

EWE Turkey Holding’in diğer bir iştiraki olan ve 2012 yılında faaliyetlerine başlayan Enervis ise, halihazırda enerji verimliliği, iç tesisat kontrol, sayaç kalibrasyon, sayaç okuma, gaz kesme-açma, eğitim ve sertifikalandırma konularında faaliyet göstermektedir. Enervis 85 yıllık deneyime sahip EWE AG’nin enerji verimliliği ve yenilenebilir enerjiler alanlarındaki know-how’ı ile Türkiye’de sahip olunan sektörel bilgi birikimi, tecrübeli insan kaynağı ve gelişmiş teknolojik altyapıyı birleştirerek Türk halkı ve sanayisinin hizmetine sunmaktadır.

EWE Turkey Holding, 2016 yılı başında “Türkiye’nin Telekomünikasyon Uzmanı” iddiasıyla alternatif servis sağlayıcılar arasında öncü bir konuma ulaşmış olan Millenicom’un %100 hisselerini satın alarak telekomünikasyon pazarında da faaliyet göstermeye başlamıştır. Millenicom, bireysel müşterilerine Doping markası altında fiber internet ve ADSL ile sabit telefon hizmetleri, KOBİ’lere ise Millenicom Kurumsal iletişim Çözümleri markası ile sabit telefon, geniş bant internet ve ofis iletişim hizmetleri sağlamaktadır. EWE AG bünyesinde faaliyet gösteren EWE TEL’in telekomünikasyon alanındaki zengin bilgi birikimini Türkiye’ye getirerek yerel uzmanlığıyla müşteri odaklı faaliyetlerine bu sektörde de devam edecek olan EWE Turkey Holding, hızla büyümeyi hedeflemektedir.


EWE Enerji Hakkında

 

 

Enerji Sözlüğü

Elektrik terimleri hakkında bilgier

Enerji Sözlüğü

Enerji Verimliliği Nedir?

Enerji verimliliği Hakkında Bilgiler

Enerji Verimliliği Nedir?

Bayilik

İndirimli Elektrik Satışı Yapmak İçin Başvurun

Bayilik Başvurusu

İndirimli Elektrik Nedir?

Yıllık elektrik tüketim miktarınız 2000 kWh(Aylık ortalama 68TL) üzerinde ise "Serbest Tüketici" olursunuz ve aboneliğinizi farklı firmalara taşıyarak indirimli elektrik fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Aboneliğinizi değiştirince aldığınız elektrik değişmez. Yine aynı elektriği daha ucuz kullanırsınız.

Serbest Tüketici Nedir?

Yıllık elektrik tüketim miktarınız 2000 kWh(Aylık ortalama 68TL) üzerinde ise "Serbest Tüketici" olarak adlandırılırsınız. Serbest Tüketici hakkını kazanan elektrik aboneleri elektrik tedarikçilerini değiştirebilirler.

Serbest Tüketici Nasıl Olunur?

EPDK tarafından belirlenen yıllık toplam elektrik tüketimi 2000 kWh (aylık ortalama 68 TL'ye denk gelir) ve üzerinde olan kişiler "Serbest Tüketici" olabilmektedir. Elektrik tedarikçinizi değiştirmeniz durumunda mevcut elektrik sisteminizde her hangi bir teknik değişiklik olmaz ve elektrik bağlantınıza herhangi bir işlem yapılmaz.

kWh ve MWh'ın Anlamı Nedir?

Her elektronik cihazın bir gücü, yani Watt'ı vardır ve bu değer genellikle üzerinde yazar. Bu Watt miktarı ne kadar yüksekse o kadar çok elektrik harcar. Örneğin ortalama bir televiyon 200 Watt, ütü ise 2500 Watt'tır. Dolayısı ile 1 saat televizyon izlemekle 1 saat ütü yapmak için harcanan elektirk miktarı oldukça farklıdır. Her 1000 Wh'a 1 kWh denilmektedir.

Faturalandırma

İndirimli elektrik aboneliğiniz başlayınca artık faturalarınızı EWE Enerji'ye ödersiniz. Elektrik sayaçlarınız yine bağlı bulunduğunuz dağıtım şirketi tarafından okunur. EWE Enerji okunan sayaç tüketim verilerine göre indirimli olarak size fatura keser.

Enerji Verimliliği

Dünyadaki toplam enerji tüketimi günümüzde yaklaşık 13 milyar TEP’tir ve her sene bu tüketim yaklaşık %2,3 oranında artmaktadır. Bu tüketimin 9 milyar TEP’i binalar ve sanayi tesislerinde kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda tüketilen enerjinin %20’sinden tasarruf sağlanabileceği tespit edilmiştir. Bu sayede sanayi ve binaların enerji tüketimlerinden yılda yaklaşık 1 trilyon TL’lik bir tasarruf söz konusudur.

Sorularınız ve Başvuru için

İletişim Formu